Novinky

16.11.2018 - Energetická olympiáda zná své vítěze!

16.11.2018 - Energetická olympiáda zná své vítěze!

Mezi priority společnosti ŠKO-ENERGO v rámci dlouhodobé strategie patří podpora projektů v oblasti vzdělávání. Do této koncepce zapadá i to, že naše společnost byla hrdým partnerem Energetické olympiády, první soutěže svého druhu zaměřené na oblast energetiky, určené studentům středních škol. Odborníci z naší společnosti se podíleli na přípravě témat z oblasti elektromobility, měli jsme zastoupení v porotě, která hodnotila projekty jednotlivých týmů a také jsme představili elektromobil a model nabíjecí stanice, který vzbudil zájem všech účastníků.

Do finálového kola, do kterého se probojovalo z celkového počtu 300 týmů pouze nejlepších 29 týmů, se dostaly také 3 týmy z Mladé Boleslavi, ze Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO, pod názvy „Bucanero“, „Mecháči“ a „Údržbáři“.

Finále soutěže se uskutečnilo v pátek 16. 11. 2018 na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Jednotlivé týmy po úvodním bloku přednášek a prezentací z energetiky následně v Národní technické knihovně řešily reálná zadání z oblasti elektromobility, provozu a řízení energetické soustavy, obnovitelných zdrojů, využití odpadů v energetice, využití moderních technologií, robotiky nebo dopravy ve městech. V závěru dne soutěžící prezentovali svá řešení před odborníky z praxe.

Vítězství a odměnu 50 000 Kč si odnesl tým {λπΩ}, na 2. místě a odměnu 20 000 Kč si odnesl tým pod názvem „E“ a třetí nejlepší řešitelé z týmu „SingleSideBand“ se těšili z výhry ve výši 10 000 Kč. Finalisté soutěže navíc získali možnost prominutí přijímacích zkoušek na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze.

25.09.2018 - Topná sezóna byla zahájena

25.09.2018 - Topná sezóna byla zahájena

Příchod podzimu s sebou přinesl chladné noční teploty a průměrná teplota nevystoupala nad 13 stupňů. Nastaly tak podmínky pro zahájení letošní topné sezóny. Oproti loňskému roku začíná topná sezóna o 10 dnů později, což je způsobeno vysokými teplotami v měsíci září.

Začátek topné sezóny se řídí vyhláškou č. 194/2007 Sb. a dodávka tepelné energie se zahájí v otopném období (od 1.9. do 31.5.), když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 °C ve 2 dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 °C pro následující den. Mimo legislativní požadavek se zohledňuje i požadavek majitele objektu. Vytápění je zajištěno i na základě objektivního požadavku majitele, případně na základě monitoringu vnitřních teplot.

23.09.2018 - V provozu je 1. veřejná dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO

23.09.2018 - V provozu je 1. veřejná dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO

Projekt výstavby dobíjecích stanic v Mladé Boleslavi se stal realitou. Na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha byla zprovozněna 1. veřejná dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO. Jedná se o výsledek spolupráce energetické společnosti ŠKO-ENERGO, automobilky ŠKODA AUTO a Mladé Boleslavi, která se chce stát inteligentním městem (Smart City). Tito partneři se tak připravují na první elektrovozy, které sjedou z výrobního pásu automobilky již v příštím roce.

Společnost ŠKO-ENERGO zprovozní do konce října čtyři další veřejné dobíjecí stanice v Mladé Boleslavi a společně s městem plánuje postupné budování infrastruktury. ŠKO-ENERGO buduje také infrastrukturu v závodech ŠKODA AUTO a chce být lídrem v oblasti budování infrastruktury pro e-Mobilitu.

06.07.2018 - Náš odborník přes chemii obdržel ocenění

06.07.2018 - Náš odborník přes chemii obdržel ocenění

Už během studijních let se Ing. Jiří Mach, vedoucí oblasti infrastruktury společnosti ŠKO-ENERGO, zaměřil na chemii. Ta se stala jeho doménou a provází ho celý jeho dosavadní profesní život. Po třiceti letech práce v oblasti energetiky a teplárenství a orientace na životní prostředí získal odměnu – medaili prof. Vladimíra Lista „Za zásluhy o rozvoj české energetiky“.

Udělil mu ji Český svaz zaměstnavatelů v energetice (ČSZE) v rámci letošních Dnů teplárenství, a tím ho ocenil zejména za jeho aktivní spolupráci se svazem. „Informace o nominaci na ocenění mne mile překvapila. S Českým svazem zaměstnavatelů v energetice spolupracuji od roku 1997 především v oblasti životního prostředí," reagoval na nečekané uznání Jiří Mach. Ocenění mu předali předseda výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky Ing. Mirek Topolánek a Ing. Jan Klas, MBA, člen představenstva a ředitel ČSZE. Kromě Jiřího Macha byli oceněni další čtyři odborníci z teplárenství.

Vyznamenání v podobě medaile a diplomu je od roku 2008 udělováno odborníkům z oblasti energetiky. Cílem tohoto vyznamenání je ocenit dlouhodobou a obětavou práci jednotlivců ve prospěch českého energetického hospodářství se zaměřením na elektroenergetiku a teplárenství v širších souvislostech, nebo za jejich mimořádný přínos pro obor. Medaile nese jméno Vladimír Lista, českého elektrotechnického inženýra a vysokoškolského pedagoga, který se zasloužil o elektrifikaci Československa a o zavedení československých technických norem.

04.07.2018 - Odstávka teplé vody 2018

04.07.2018 - Odstávka teplé vody 2018

Z důvodu zachování vysoké spolehlivosti dodávek tepla provádí společnost ŠKO-ENERGO pravidelnou kontrolu a údržbu energetických zařízení. Tato kontrola a údržba si vyžádá odpojení od dodávek tepla. V letošním roce proběhne v termínu od 6. do 18. července.

27.06.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA zná své vítěze

27.06.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA zná své vítěze

V úterý 12. 6. 2018 patřilo mladoboleslavské nebe papírovým vlaštovkám! Tento den vyvrcholila u Leteckého muzea Metoděje Vlacha soutěž „Sokiho letecká liga“, kterou uspořádala společnost ŠKO-ENERGO pro žáky 5. až 8. tříd ZŠ a prim až tercií mladoboleslavských gymnázií.

Soutěže se zúčastnilo 87 čtyřčlenných letek a nejlíp se s jednotlivými úkoly popasovala a celkovým vítězem soutěže se stala letka „Letoušci s.r.o.“ z třídy 6.A, 8. ZŠ, Václavkova 1040. Každý z členů týmu získal iPhone 6 a zároveň vyhráli žáci pro svou třídu jednodenní zájezd na Stezku v korunách stromů v Krkonoších. Na celkové výsledky se můžete podívat ZDE.

Ze všech soutěžních průkaz letky bylo pak vylosováno 12 týmů, jejichž členové získali drony, vrtulníky na dálkové ovládání, bluetooth reproduktory a plyšáky SOKI.

V rámci doprovodného programu si děti mohly vyzkoušet ovládání dronů, shlédnout modelářskou show, na místě byl i sokolník s dravci. V permanenci byl stánek s malováním na obličej a velký úspěch slavil speciální host, youtuber Pedro.

Stejně jako odletěli sokolíci z našeho komína teplárny, tak i letošní soutěž je u konce. Ale již teď máme v hlavně plno plánů na příští rok!

30.05.2018 - Pomohli jsme přírodě v rámci GIVE & GAIN DAY

30.05.2018 - Pomohli jsme přírodě v rámci GIVE & GAIN DAY

Mezi lesy v Ujkovicích nedaleko Mladé Boleslavi je louka plná vzácných rostlin a živočichů. Právě na ni se v rámci akce „Pomáháme... přírodě“ v pátek 18. května vydalo čtrnáct dobrovolníků ze ŠKO-ENERGO, aby v rámci Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví odvedlo velký kus práce. Největší akce firemního dobrovolnictví v ČR Give & Gain Day se konala už poosmé a letos se do ní zapojilo téměř 650 dobrovolníků z různých firem a institucí. V případě ŠKO-ENERGO se jednalo především o hrabání trávy a odstraňování větví.

Příběh louky

Louka o ploše 1,8 ha skrývá přírodní poklady, kterých díky zásahům ochránců přírody a dobrovolníků naštěstí přibývá. Ještě před dvěma lety zde skomíraly tři poslední kusy orchideje prstnatce májového. Díky ochráncům přírody se jejich počty dají letos počítat na desítky. Stejně tak se rozrostly trsy nádherně modře zbarveného kosatce sibiřského i velmi ohroženého hořce hořepníku, který na Mladoboleslavsku roste výhradně na této lokalitě.

Důležité poslání

„ŠKO-ENERGO vnímá ochranu přírody dlouhodobě jako svou prioritu a akce „Pomáháme... přírodě“, je jednou z mnoha ekologických aktivit, kterým se věnujeme,“ říká prokurista společnosti Ing. Miroslav Žďánský s tím, že největší výrobce tepla v Mladé Boleslavi podporuje formou finančních darů celou řadu projektů, z nichž mnohé vedou k „zelenému myšlení“ především děti. „Vychovat nejmladší generaci k zodpovědnosti za životní prostředí považujeme za klíčové,“ dodává Miroslav Žďánský.

14.05.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA

14.05.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA

Letos se nám na komíně teplárny ŠKO-ENERGO narodila již počtvrté mláďata sokola stěhovavého. A tentokrát rovnou čtyři!

S naším sokolem Sokim jsme k této události připravili novou soutěž pro žáky 5. až 8. tříd ZŠ a prim až tercií mladoboleslavských gymnázií.

Stejně jako jsou 4 sokolíci, žáci musí vytvořit 4členné letky, které budou plnit 4 soutěžní úkoly o skvělé výhry. Co je ve hře? iPhony pro všechny členy vítězné letky s výletem pro celou třídu, vrtulníky či drony na dálkové ovládání a další hodnotné ceny! A celá soutěž vyvrcholí na závěrečné akci, která se bude konat 12. června 2018 u Leteckého Muzea Metoděje Vlacha. Informace o akci se dozvíte v průběhu následujících dní.

Bližší informace k soutěži jsou dostupné na webu společnosti http://www.sko-energo.cz/cs/sokiholiga/.

27.03.2018 - Grantový program ENERGIE PRO DĚTI

27.03.2018 - Grantový program ENERGIE PRO DĚTI

ŠKO-ENERGO vyhlásilo grantový program „Energie pro děti“ pro rok 2018. Tento program zahrnuje oblasti věnované podpoře sportu, ekologie, kultury a vzdělávání dětí a mládeže. Podpora je určena především pro mateřské, základní a střední školy, spolky, příspěvkové organizace, neziskové organizace.

V rámci grantového programu plánuje společnost ŠKO-ENERGO v roce 2018 rozdělit finanční prostředky v těchto oblastech:

SPORT - Činnost mládežnických týmů ve všech výkonnostních a věkových kategoriích nebo zajímavé sportovní akce
EKOLOGIE - Ekologická výchova a aktivity spojené s ochranou životního prostředí a biodiversita
KULTURA - Činnost mládežnických hudebních a taneční skupin, pěveckých a divadelních spolků a kulturní akce
VZDĚLÁVÁNÍ - Programy na výchovu mládeže na školách v oblasti sportu, kultury, vzdělávání a ekologie a volnočasové aktivity dětí

Finanční podpora je směřována do regionů okresu Mladá Boleslav, Rychnov nad Kněžnou (Kvasiny), Trutnov (Vrchlabí) a k nim přiléhajícím okresům. O podporu mohou žádat především mateřské, základní a střední školy, spolky, příspěvkové organizace, neziskové organizace. Uzávěrky jednotlivých kol grantového programu jsou 15. 5. 2018 a 15. 6. 2018. Realizace projektů do konce roku 2018.

23.02.2018 - Cenově výhodné teplo, čisté energie a e-Mobilita

23.02.2018 - Cenově výhodné teplo, čisté energie a e-Mobilita

Jak se mohou vize jedné firmy dotknout života obyvatel v Mladé Boleslavi? Výrazně! Tedy alespoň v případě strategie ŠKO-ENERGO do roku 2035, kterou představili zástupci naší společnosti na únorové tiskové konferenci v hotelu Galatea Kosmonosy. Hlavními pilíři této strategie jsou stabilní a cenově výhodné dodávky tepla, nahrazení fosilních paliv bezuhlíkatými technologiemi a vybudování infrastruktury a poskytování služeb pro e-Mobilitu pro ŠKODA AUTO. V těchto oblastech už má naše společnost stanovené cíle a plány, které přinesou užitek právě obyvatelům Mladé Boleslavi a přispějí k tomu, aby se lidem v Mladé Boleslavi žilo ještě lépe.

Zmíněné tiskové konferenci předcházelo jednání ŠKO-ENERGO se zástupci distributora tepla, společností CENTROTHERM a bytových družstev SBD, BYTOS a DOMOS. Společně jsme zhodnotili dodávky tepla za rok 2017 a představena cena tepla na rok 2018. Ta zůstává stejná jako v loňském roce, tj. 567 Kč/GJ. ŠKO-ENERGO opět drží cenu a nezdražuje!

27.01.2018 - Kotelnický bál

27.01.2018 - Kotelnický bál

V sobotu 27. 1. 2018 od 19.30 hodin se koná v Domě kultury Mladá Boleslav již tradiční Kotelnický bál společnosti ŠKO-ENERGO.

11.07.2017 - Sokolí rodinka v médiích

11.07.2017 - Sokolí rodinka v médiích

Komín ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi se opět stal domovem pro rodinu ohroženého sokola stěhovavého. Letos se na něj sokoli vrátili již potřetí a opět na něm vyvedli na svět tři mláďata. Osudy celé sokolí rodinky bylo možné poprvé sledovat díky on-line přenosu z webkamery na internetových stránkách nebo na facebooku ŠKO-ENERGO.

Zmínky o naší sokolí rodince na komíně teplárny najdete přehledně na tomto místě.

17.04.2017 - Sokolí reality show na komíně ŠKO-ENERGO

17.04.2017 - Sokolí reality show na komíně ŠKO-ENERGO

Komín teplárny ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi se stal domovem pro rodinu ohroženého sokola stěhovavého. Letos se na něj sokoli vrátili již potřetí a opět na něm vyvedli na svět svá mláďata. Jejich první společné okamžiky může sledovat široká veřejnost díky on-line přenosu z webkamery na www.sko-energo.cz nebo na facebooku ŠKO-ENERGO.

06.03.2017 - Zaostřeno na komín: sokol se vrátil „domů“!

06.03.2017 - Zaostřeno na komín: sokol se vrátil „domů“!

Sokol stěhovavý opět našel cestu do umělého hnízda na dvousetmetrovém komíně ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi. Podle ornitologa Václava Berana se chystá na hnízdění. Pokud vyvede na svět mláďata, bude to již potřetí v řadě.

23.01.2017 - Setkání se zákazníky

23.01.2017 - Setkání se zákazníky

Zástupci společnosti ŠKO-ENERGO se setkali se zástupci distributora tepla, společností CENTROTHERM a bytových družstev SBD, BYTOS a DOMOS. Zhodnotili dodávky tepla za rok 2016 a projednali cenu tepla na rok 2017. Setkání se zúčastnil i expert v energetice Ing. Tibor Hrušovský s přednáškou o alternativních možnostech vytápění panelových domů.

04.11.2016 - Zahájení provozu elektrokotle

04.11.2016 - Zahájení provozu elektrokotle

Společnost ŠKO-ENERGO odstartovala unikátní projekt ukládání elektrické energie prostřednictvím elektrokotle. Projekt označovaný v zahraničí jako Power to Heat je prvním v průmyslové energetice v České republice a je další inovací společnosti ŠKO-ENERGO, která se nyní díky němu bude podílet na zajištění stability rozvodné sítě.

02.06.2015 - Čistá energie ze ŠKO-ENERGO proudí k odběratelům již 20 let

02.06.2015 - Čistá energie ze ŠKO-ENERGO proudí k odběratelům již 20 let

Společnost ŠKO-ENERGO se sídlem v hlavním výrobním závodě automobilky ŠKODA AUTO si v těchto dnech připomíná již dvacet let od svého založení. Tento první česko-německý podnik joint-venture v energetickém průmyslu zahájil činnost 1. července 1995. Už v samém počátku vsadil na používání moderních technologií a zařízení, šetrný přístup k životnímu prostředí a zaměstnávání odborníků. Díky tomu si vybudoval pověst spolehlivého dodavatele energií v regionu.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti