Novinky

17.03.2022 - Setkání se zákazníky

Zástupci ŠKO-ENERGO, distribuční sítě a bytových družstev se dnes společně sešli, aby si vyměnili informace o vývoji ceny tepla, vzájemné spolupráci a aktuálních projektech. Společnost deklarovala, že zajištění cenově dostupných dodávek tepla obyvatelům Mladé Boleslavi pro ni zůstává prioritou i v aktuální situaci, kdy meziročně enormně vzrostly ceny emisních povolenek i vstupních komodit. I přes mírné navýšení je 598 Kč včetně DPH za GJ velmi příznivá cena pro rok 2022 a v rámci České republiky jedna z nejnižších vůbec. ŠKO-ENERGO v současné době vnímá ještě intenzivněji význam své podpory aktivit pro děti a mládež i jiných lokálních projektů, ve které plánuje nadále systematicky pokračovat.

7. 12. 2021 – Změna ceny tepla pro rok 2022

Společnost ŠKO-ENERGO v důsledku aktuální situace na trhu energií mírně zdražuje teplo na vytápění a ohřev vody pro své zákazníky na rok 2022.
22. 07. 2021 – Garantovaná zelená energie pro ŠKO-ENERGO

22. 07. 2021 – Garantovaná zelená energie pro ŠKO-ENERGO

Společnost ŠKO-ENERGO, s.r.o. dosáhla na své cestě za uhlíkovou neutralitou dalšího „zeleného“ milníku – elektrickou energii pro automobilku bude odebírat i z větrného parku Moravice - Melč

Uzavřením smlouvy s Ambient Energy, a.s. se společnost ŠKO-ENERGO zavázala k odběru elektrické energie ze 4 konkrétních větrných elektráren v celkovém objemu 26.280 MWh ročně, výstavbu zdroje zajistí společnosti ze skupiny Micronix Group

Kontrakt za více než 1 mld. korun uzavřely obě strany na 20 let s dlouhodobou fixací nákladů a minimalizací rizika kolísání cen na principu PPA (Power Purchase Agreements), který umožňuje odběratelům energie uzavírat dlouhodobé smlouvy o nákupu vyrobené zelené energie přímo se soukromými dodavateli z konkrétních zdrojů energie

01.06.2021 - Konec topné sezony 2020/2021

01.06.2021 - Konec topné sezony 2020/2021

Druhé nejchladnější topné období posledního desetiletí je už za námi, 1. června jsme ukončili topnou sezonu. Trvala déle než ta loňská, kdy jsme hřáli naše odběratele do 20. května, tedy o celých 12 dní méně, a prověřila tak vysokou spolehlivost našich dodávek tepla.

25.02.2021 - ŠKO-ENERGO své teplo z ekologicky šetrné teplárny nezdražuje

25.02.2021 - ŠKO-ENERGO své teplo z ekologicky šetrné teplárny nezdražuje

Společnost ŠKO-ENERGO zachovává pro rok 2021 stejnou cenu tepla pro své zákazníky jako v předchozích letech. K tomuto rozhodnutí přistoupila navzdory rostoucím cenám povolenek CO2 a investicím souvisejících se zpřísněním emisních limitů. Může si to dovolit díky teplárně ŠKO-ENERGO, která byla svého času postavena s velkou nadčasovostí, a splňuje tak i současné limity. Proto nejsou aktuálně nutné vysoké náklady na modernizace, s nimiž se potýká řada jiných tepláren. O svých plánech informovala i zástupce společnosti CENTROTHERM a bytových družstev během online setkání se zákazníky.

„ŠKO ENERGO má dlouhodobě pověst spolehlivého výrobce energií. Je součástí Mladé Boleslavi a vybudovala si významnou pozici tím, jak se aktivně podílí na životě města. Jako výrobce tepla si uvědomujeme naši odpovědnost za spolehlivé dodávky i náš vliv na konečnou cenu tepla. Rozhodli jsme se nezvyšovat cenu, přestože náklady spojené s výrobou tepla stále rostou,“ konstatuje Ing. Tomáš Kubín, jednatel ŠKO-ENERGO.

Po zvýšení ceny distributora CENTROTHERM Mladá Boleslav, a.s. zaplatí v roce 2021 koncový zákazník za dálkové teplo v Mladé Boleslavi 558,80 Kč včetně DPH za GJ.

25.02.2021 - Setkání se zákazníky 2021

25.02.2021 - Setkání se zákazníky 2021

Tradiční setkání ŠKO-ENERGO se zákazníky se vzhledem k bezpečnostní situaci uskutečnilo historicky poprvé v on-line prostoru. Přes obrazovky spolu hovořili jednatelé společnosti, Ing. Tomáš Kubín a Ing. Jaromír Vorel, všichni vedoucí oblastí ŠKO-ENERGO, zástupci distribuční sítě CENTROTHERM a také bytových družstvech ve čtvrtek 25. února 2021. Ústředním tématem byla nejen cena tepla, její vývoj a porovnání v rámci České republiky, ale také investiční záměry a strategické projekty ŠKO-ENERGO.

ŠKO-ENERGO zachovává pro rok 2021 stejnou cenu tepla pro své zákazníky jako v předchozích letech, a to navzdory rostoucím cenám povolenek CO2 a investicím souvisejících se zpřísněním emisních limitů. Může si to dovolit díky teplárně, která byla svého času postavena s velkou nadčasovostí, a splňuje tak i současné limity. Proto nejsou aktuálně nutné vysoké náklady na modernizace, s nimiž se potýká řada jiných tepláren.

24.12.2020 - Klidné vánoční svátky a úspěšný rok 2021

24.12.2020 - Klidné vánoční svátky a úspěšný rok 2021

Klidné prožití vánočních svátků a do nového roku 2021 hodně zdraví, osobních i pracovních úspěchů a pozitivní energii Vám přeje ŠKO-ENERGO.

29.09.2020 – Topná sezóna byla zahájena

29.09.2020 – Topná sezóna byla zahájena

Příchod podzimu s sebou přinesl chladné noční teploty a průměrná teplota nevystoupala nad 13 stupňů. Nastaly tak podmínky pro zahájení letošní topné sezóny, která byla zahájena 24. 9. 2020. Oproti loňskému roku začala topná sezóna o čtyři dny později. Společnost ŠKO-ENERGO, která je generálním dodavatelem tepla pro region, se na ni během letních měsíců jako každoročně pečlivě připravila. Aby se však teplu u vás doma „líbilo“ a nedocházelo ke zbytečnému plýtvání penězi, máme pro Vás pár tipů.

14.08.2020 - Vyhlašujeme grantový program ENERGIE PRO DĚTI

Podpořit děti a jejich aktivity v oblasti sportu, ekologie, kultury a vzdělávání. To je cíl grantového programu „Energie pro děti“, který na letošní rok 2020 vyhlašuje společnost ŠKO-ENERGO. Kdo a za jakých podmínek se může do grantového programu zařadit?

„Podporu dětí a mládeže v rámci rozvoje regionu považujeme za nesmírně důležitou a věnujeme se jí již celou řadu let. V dětech je naše budoucnost. Energii, kterou do nich vkládají dospělí ve svém volném čase, rozhodně chceme ještě posílit. Naše finanční pomoc pro ně znamená další možnosti, díky kterým se budou děti hýbat, věnovat přírodě, kultuře nebo smysluplně trávit volný čas. Jsme si jistí, že to je ta nejlepší investice, která se v budoucnu zcela jistě vrátí nejen regionu, ale celé společnosti,“ uvádí jednatel ŠKO-ENERGO Ing. Tomáš Kubín.

Maximální výše podpory jednoho projektu je stanovena na částku 100 000,- Kč. Uzávěrka grantového programu je 14. 9. 2020. Bližší informace a dokumenty ke grantovému programu jsou dostupné na internetových stránkách společnosti - https://www.sko-energo.cz/cs/granty/.


04.08.2020 - Dobíjecí stanice ve městě Mladá Boleslav - AKTUALIZACE

04.08.2020 - Dobíjecí stanice ve městě Mladá Boleslav - AKTUALIZACE

Vážení zákazníci, od 1.8.2020 bylo zpoplatněno dobíjení na dobíjecích stanicích společnosti ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi. Vzhledem k technickým problémům na straně poskytovatele eMSP (eMobility Service Provider) společnosti EV MAPA, bude možnost dobíjení přes tohoto poskytovatele až po odstranění těchto problémů. Předpokládaný termín spuštění systému je 11. 8. 2020. O dřívějším spuštění Vás budeme informovat. Do té doby lze dobíjení na stanicích provést přes poskytovatele ChargeUp. Za způsobené nepříjemnosti se omlouváme. Vaše ŠKO-ENERGO

29.07.2020 - ŠKO-ENERGO v další fázi projektu e-Mobility nastavila příznivou cenu nabíjení

29.07.2020 - ŠKO-ENERGO v další fázi projektu e-Mobility nastavila příznivou cenu nabíjení

Projekt e-Mobility v Mladé Boleslavi pokročil do další fáze. Prvním krokem společnosti bylo zprovoznění 1. veřejné dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO v září 2018 na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha. Během roku 2019 byly zprovozněny další čtyři dobíjecí stanice, a to u plaveckého bazénu, na Českobratrském náměstí, v parkovacím domě na ulici Kateřiny Militké a u fotbalového stadionu. Nyní ŠKO-ENERGO provoz dobíjecích stanic nově zpoplatňuje.

Cena, kterou nyní společnost ŠKO-ENERGO nastavila od 1. srpna 2020, se liší podle typu dobíjecích stanic. V případě AC stanic (pomalé nabíjení) je cena ve výši 3,50 Kč/kWh, u DC stanic (rychlé nabíjení) je ve výši 7,00 Kč/kWh.

Dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO jsou integrovány v rámci systémů EVMAPA a ChargeUp. Ty poskytují uživatelům informace o nabíjecích stanicích nejen v Mladé Boleslavi, ale v celé České republice a na Slovensku a zároveň umožňují správu jejich účtu a platbu za dobíjení.

20.07.2020 - Letošní odstávky teplé vody opět kratší

20.07.2020 - Letošní odstávky teplé vody opět kratší

Provoz teplárny ŠKO-ENERGO má jako vždy v létě napilno. V době, kdy se většina zaměstnanců automobilky a obyvatel Mladé Boleslavi chystá na zaslouženou dovolenou, pro pracovníky společnosti jde o období zvýšené aktivity.

Zachování kontinuity a spolehlivosti dodávek tepla, minimalizace poruch v průběhu zimních měsíců vyžadují, aby byla na zařízení a rozvodech společnosti provedena potřebná údržba, opravy a předepsané revize.

Technologie teplárny je s výjimkou letní odstávky v provozu nepřetržitě po 24 hodin denně. A i při současných technologiích nelze některé revize a opravy provést bez odstávky dodávek teplé vody. Délka odstávek záleží na objemu plánovaných oprav na jednotlivých zařízeních. Ty letošní proběhnou ve dnech 30. 7. – 4. 8. 2020 a oproti loňskému roku se doba odstávek snížila o 2 dny a budou nejkratší za posledních několik let.

„V průběhu topné sezony 2019/2020 nedošlo ze strany ŠKO-ENERGO k žádným závažným poruchám ani k výpadkům zařízení na výrobu a dodávku energií. Bylo to právě i zásluhou přípravy na topnou sezonu, které každoročně věnujeme velkou pozornost,“ dodává Ing. Mrkus.

Kontinuita a kvalita dodávek a také stabilita cen tepla pro Mladou Boleslav patří mezi důležité strategické cíle společnosti ŠKO-ENERGO. Navzdory některým přetrvávajícím nepříznivým vlivům, jako jsou přísnější limity na množství vypouštěných škodlivin, dražší emisní povolenky, rostoucí ceny komodit i mírné zimy nedošlo od roku 2015 ze strany společnosti ke zvýšení ceny.

01.07.2020 - ŠKO-ENERGO je s Vámi již 25 let

01.07.2020 - ŠKO-ENERGO je s Vámi již 25 let

Právě před 25 lety, 1. července 1995, byla založena společnost ŠKO-ENERGO jako první česko-německý podnik joint-venture v energetickém průmyslu. Od počátku vsadila na používání moderních technologií a zařízení, na šetrný přístup k životnímu prostředí a zaměstnávání odborníků. Díky tomu si vybudovala pověst spolehlivého dodavatele energií.

Společnost ŠKO-ENERGO má za sebou 25 let úspěšného působení na energetickém trhu a před sebou výhled do budoucnosti, ve které chce uskutečnit své další ambiciózní plány s důrazem na snížení uhlíkové stopy a hospodaření s vodou.

Po inovativních projektech v posledních letech, jako je zajišťování podpůrné služby pro přenosovou soustavu prostřednictvím elektrokotle, předcházení poklesům napětí v síti v provozech lakoven ŠKODA AUTO díky ultrakapacitoru a zajištění infrastruktury pro nabíjení elektromobilů, chceme být i v příštích 25 letech tím odborníkem a partnerem, který se bude odvážně pouštět do inovativních projektů, jako je např. CO2 neutrální výroba energií.

Naším cílem je, aby se Mladá Boleslav stala městem, kde se dobře žije. Proto budeme i v příštích letech pomáhat městu při udržení a rozvoji dálkového vytápění a podporovat energetickou koncepci města, zásobovat své odběratele cenově výhodným teplem, přitom zajišťovat čisté životní prostředí, a také podporovat sportovní, kulturní a vzdělávací akce v regionu, stejně jako v uplynulých letech.

28.05.2020 - Sokoli z komína už nosí své kroužky

28.05.2020 - Sokoli z komína už nosí své kroužky

Čtveřice mláďat sokolů stěhovavých, která se vylíhla v plechové budce na komíně naší teplárny, už nosí na pařátcích kroužky. Kroužkování za asistence hasičů provedl poslední dubnový den zkušený ornitolog Václav Beran a veřejnost je mohla sledovat online na našich webových stránkách. Jaké je pohlaví mláďat? A jaký bude jejich další osud?

Ochrana přírody je pro ŠKO-ENERGO jednou z klíčových priorit podpory regionu, pohled na život sokolů prostřednictvím kamer ale zajímá nejen místní obyvatele. Také letos ptáci úspěšně zahnízdili a odchovávali čtyři mláďata. Ke kroužkování ptáků, které v budoucnu umožní jejich identifikaci a monitorování pohybu, dochází ideálně ve věku 15 – 25 dnů od vylíhnutí.

Letošní kroužkování si ornitolog pochvaluje. Přálo počasí, v budce čekaly dvě samičky a dva samečkové, všichni podle odborníka ve skvělé kondici. Každé mládě dostalo dva kroužky. Jeden kroužek Kroužkovací stanice Národního muzea Praha - na pravou nohu, modře obarvený a na druhou nohu stříbrný odečítací kroužek s černým trojmístným kódem. Pro zájemce informace: odečítací kroužky mají tyto kódy: AFT - sameček, AFU a AFW - samičky, AFZ - sameček.

Mláďata opouštějí hnízdo 25 – 42 dnů po vylíhnutí, rodiče je ale obvykle alespoň dva další měsíce živí. A co bude dál? Sokoli obvykle hnízdí až ve třetím kalendářním roce života. Takže když začnou létat, drží se ještě dva měsíce v okolí. Učí se lovit, rodiče je ještě přikrmují a dohlížejí na ně. Pak je ale vyženou z jejich okrsku a mláďata se budou muset začít starat sama o sebe.

Až začnou dospívat, je pravděpodobné, že samečci budou hledat hnízdiště někde v okolí Mladé Boleslavi, samičky podle předpokladů odborníků zamíří výrazně dále, obvykle hnízdí 50 až několik set km od místa narození. Tímto rozdílným posunem od místa narození příroda brání křížení příbuzných jedinců. Třeba budeme mít v budoucnu štěstí a podaří se nám některé z mláďat někde objevit.

27.04.2020 - Aktuální opatření v souvislosti s koronavirem (COVID-19)

27.04.2020 - Aktuální opatření v souvislosti s koronavirem (COVID-19)

Na základě vývoje situace a s přijatými opatřeními v České republice, společnost ŠKO-ENERGO aktualizovala opatření a pravidla pro externí společnosti pohybující se v areálu automobilky a ve společnosti.

23.04.2020 - „Povídání o rytířích nebes z našeho kraje“ učí děti lásce k přírodě

23.04.2020 - „Povídání o rytířích nebes z našeho kraje“ učí děti lásce k přírodě

„Povídání o rytířích nebes z našeho kraje“, to je titul nových pracovních listů, kterými pokračujeme v unikátním projektu ochrany vzácných sokolů stěhovavých. Pracovní listy, které jsou oslavou narození sokolích čtyřčat na komíně teplárny, vznikly v těsné spolupráci se základní organizací Českého svazu ochránců přírody Klenice, jedním ze subjektů, které v rámci ekologických aktivit dlouhodobě podporujeme.

Pracovní listy, které jsou určeny především dětem, navazují na předchozí aktivity, které se „kolem“ sokolů v minulosti úspěšně realizovaly. „Ať už to byla akce před základními školami POZNÁVEJTE SOKOLÍKY, předloňská soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA nebo další akce, vždy jsme se ze strany dětí setkali s velkým zájmem. Toho jsme chtěli využít a vzniklo Povídání o rytířích nebes z našeho kraje, které nabízíme k využití místním školám a dalším vzdělávacím institucím, ale také široké veřejnosti. Velmi si vážíme spolupráce s místní organizací ČSOP Klenice, výsledek je naším společným dílem,“ říká jednatel společnosti Ing. Tomáš Kubín.

11.04.2020 - Další generace sokolů ŠKO-ENERGO je na světě

11.04.2020 - Další generace sokolů ŠKO-ENERGO je na světě

S teplými jarními paprsky přišla na svět letošní mláďata sokolů, kteří i letos zahnízdili na komíně ŠKO-ENERGO. Komín mladoboleslavské teplárny ŠKO-ENERGO byl od počátku března znovu obydleným místem. V budce zahřívala sokolice čtyři vejce, zatímco život ve městě hluboko dole se téměř zastavil. Sokoli jsou však důkazem, že příroda svá kouzla nezastavila a letos se sokolímu páru narodila čtyřčata!

Už v lednu on-line kamera prozradila, že mají chuť se k nám vrátit. První vejce v budce na komíně bylo letos 2. března. Jedná se o stejnou sokolici jako v předchozích letech, značenou německými kroužky s kódem 5LH. „V případě samce vzhledem k tomu, že není značen, nemůžeme tvrdit jistě, že je to tentýž. Nicméně s velkou pravděpodobností zůstává celý pár v Mladé Boleslavi nezměněn od roku 2017, kdy se nám samici poprvé podařilo odečíst. Samice se narodila v roce 2013 také v budce na komínu, ale v Glauchau v Sasku. Je to cca 174 km daleko. Takže zůstala věrná hnízdění na stavbách.“

Opeření rodiče se v plechové budce nainstalované na komíně teplárny v roce 2014, svědomitě starají o svá čtyřčata. Od roku 2015, kdy sokolí pár poprvé na komíně úspěšně zahnízdil, se narodilo do současnosti s letošními čtyřčaty již 21 mláďat!

10.03.2020 - Preventivní opatření v souvislosti s koronavirem (COVID-19)

10.03.2020 - Preventivní opatření v souvislosti s koronavirem (COVID-19)

Aktuální téma jak v médiích, tak i doma či ve firmách je v současné době koronavirus (COVID-19). V souvislosti se situací ve světě a zároveň prvními případy a přijatými opatřeními v České republice také společnost ŠKO-ENERGO přistupuje k preventivním opatřením.

Jedním z nich je informovanost a preventivní opatření pro pracovníky dodavatelských firem. Chtěli bychom Vás požádat, abyste k této situaci přistupovali s respektem a obezřetností.

01.02.2020 - Levnější teplo pro Mladou Boleslav na rok 2020

01.02.2020 - Levnější teplo pro Mladou Boleslav na rok 2020

Celková konečná cena pro zákazníka se snižuje na 542,34 Kč/GJ vč. DPH. „Snížení ceny, příznivé pro koncového zákazníka, se odvíjí od několika faktorů,“ přibližuje aktuální situaci Ing. Tomáš Kubín, jednatel ŠKO-ENERGO. „Klíčovou úlohu hraje přesunutí dodávek tepla a chladu do snížené sazby daně, tedy z 15 na 10 %. Zároveň však ze strany ŠKO-ENERGO ani distribuční společnosti CENTROTHERM nedošlo k žádnému navýšení ceny, navzdory některým přetrvávajícím nepříznivým vlivům, jako jsou přísnější limity na množství vypouštěných škodlivin, dražší emisní povolenky, rostoucí ceny komodit i mírné zimy, jako je například alespoň prozatím ta letošní.“

Stabilita cen patří mezi důležité strategické cíle ŠKO-ENERGO, po několik let se cena nezvyšovala vůbec (od roku 2017 byla cena pro koncového zákazníka na hodnotě 567 Kč/GJ vč. DPH).

Dálkové teplo ze ŠKO-ENERGO odebírá přibližně 14 tisíc domácností, což je přibližně 90 % obyvatel města Mladá Boleslav.

01.01.2020 - Kotelnický bál

01.01.2020 - Kotelnický bál

V sobotu 25. ledna 2020 od 19.30 hodin se v Domě kultury Mladá Boleslav koná tradiční Kotelnický bál společnosti ŠKO-ENERGO.

01.11.2019 - ŠKO-ENERGO dokáže zabránit poklesům napětí ve ŠKODA AUTO

01.11.2019 - ŠKO-ENERGO dokáže zabránit poklesům napětí ve ŠKODA AUTO

Vypadá nenápadně.. Ve skutečnosti však jde o zcela novou technologii. Společnost ŠKO-ENERGO díky zařízení UGS (Ultracapacitor Grid Stabilizer) udělala další velmi smělý krok směrem k inovačním technologiím. Projekt ultrakapacitoru je řešením poklesů v síti vysokého napětí, které způsobují výpadky řídicích systémů a robotických linek v lakovnách ŠKODA AUTO. Unikátně zařízení na bázi superkondenzátorů je první svého druhu u koncového zákazníka v Evropě. Projekt byl realizován ve spolupráci se společností E.ON Česká republika. V pátek 1. listopadu bylo zařízení slavnostně uvedeno do provozu a představeno médiím.

20.09.2019 – Teplo na vaší adrese - 5 tipů pro domácnost

20.09.2019 – Teplo na vaší adrese - 5 tipů pro domácnost

Topná sezóna v Mladé Boleslavi a okolí začala v pátek 20. září. Společnost ŠKO-ENERGO, která je generálním dodavatelem tepla pro region, se na ni během letních měsíců jako každoročně pečlivě připravila. Aby se však teplu u vás doma „líbilo“ a nedocházelo ke zbytečnému plýtvání penězi, máme pro Vás pár tipů.

11.07.2019 – Odstávky teplé vody i letos.. ale nejkratší za poslední roky!

11.07.2019 – Odstávky teplé vody i letos.. ale nejkratší za poslední roky!

Celozávodní dovolená ŠKODA AUTO znamená pro společnost ŠKO-ENERGO pravidelně období zvýšené aktivity. A protože při současných technologiích nelze některé revize a opravy provést bez odstávky teplé vody, budou si muset obyvatelé Mladé Boleslavi ve dnech 23. – 30. 7. vystačit pouze s vodou studenou.

Společnost ŠKO-ENERGO pečlivě sestavila plán revizí a oprav tak, aby obyvatelé města mohli během prázdnin odebírat teplou vodu s co nejkratším omezením. Zdaleka to ale neznamená, že se „něco bude dít“ pouze ve dnech odstávky. Například generální oprava turbosoustrojí TG80 probíhá už od 1. června a skončí poslední srpnový den. Souběžně s opravou parní části turbíny bude provedena generální oprava elektrického generátoru bloku 80. Součást opravy generátoru je revize rotoru, která bude probíhat v dílnách firmy STORK v Polsku.

Zatímco generální oprava turbíny odstávku nevyžaduje, pro horkovody platí opak. Během letní horkovodní odstávky bude provedena výměna čtyř horkovodních armatur dimenze 500mm. Nový typ armatur jednak umožní v případě potřeby, spolehlivé uzavření daného horkovodního úseku, ale také zároveň sníží tlakové ztráty v potrubí. Každá i nepatrná netěsnost na páteřních rozvodech může způsobit havarijní odstávku celého horkovodního systému. Což by ohrozilo dodávku tepla a teplé vody pro obyvatele a zejména v zimním období by to mohlo mít nedozírné následky.

29.05.2019 - Topná sezóna 2018/2019 byla ukončena

29.05.2019 - Topná sezóna 2018/2019 byla ukončena

Za okny už panuje léto, na ohlédnutí za uplynulou topnou sezónou 2018/2019 je tedy nejlepší čas. Trvala o celých 19 dnů déle než ta minulá. Topnou sezónu společnost ŠKO-ENERGO ukončila 29. května.

Délku sezóny pochopitelně ovlivnil mimořádně studený květen, který byl nejstudenější od roku 1991. Průměrná teplota dosáhla 13,8 stupňů, bylo tedy ještě chladněji než loni v dubnu. Venku se chodilo v zimních bundách kolem šeříků a na internetu kolovaly vtípky typu: „Oscara za kreativitu získává měsíc květen za ztvárnění měsíce října.“

Dodávky tepla externím zákazníkům vzrostly z 1.603 TJ na 1.618 TJ, tj. zvýšení o cca 0,9 %. Průměrná teplota v průběhu topné sezóny 2018/2019 přitom byla ve srovnání s tou minulou jen nepatrně vyšší (nárůst z 9,3 °C na 9,5 °C).

„V průběhu topné sezony 2018/2019 nedošlo ze strany ŠKO-ENERGO k žádným závažným poruchám ani k výpadkům zařízení na výrobu a dodávku energií. Bylo to i zásluhou přípravy na topnou sezonu, které každoročně věnujeme velkou pozornost,“ říká vedoucí Teplárny, Ing. Jiří Mrkus.

Společnost ŠKO-ENERGO tak i v uplynulé topné sezóně zajistila stabilní, bezpečné a cenově výhodné dodávky tepla. Cena tepla pro obyvatelstvo v Mladé Boleslavi na rok 2019 zůstává 567 Kč/GJ včetně DPH a je tedy nižší než průměrná cena tepla v České republice. „Příznivá cena tepla, která se pohybuje níže než jinde, je pro ŠKO-ENERGO významným úspěchem, na který jsme hrdí,“ říká za vedení společnosti Ing. Miroslav Žďánský.

Děkujeme za projevenou přízeň v uplynulé topné sezóně a těšíme se na další spolupráci v topné sezóně 2019/2020. Nyní je před pracovníky teplárny náročné letní období, během kterého jsou naplánovány odstávky kvůli servisním zásahům. O podrobnostech vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek a facebookového profilu společnosti.

07.05.2019 - Grantový program ENERGIE PRO DĚTI

07.05.2019 - Grantový program ENERGIE PRO DĚTI

Společnost ŠKO-ENERGO FIN vyhlašuje pro rok 2019 grantový program „ENERGIE PRO DĚTI“. Tento program zahrnuje oblasti věnované podpoře sportu, ekologie, kultury a vzdělávání dětí a mládeže.

Společnost chápe z pozice velkého průmyslového podniku svoji sociální odpovědnost, pomocí orientovanou na regiony okresů Mladá Boleslav, Rychnov nad Kněžnou (Kvasiny) a Trutnov (Vrchlabí) chce přispívat k růstu občanské společnosti a k vytváření dobrých sousedských vztahů. Společnost si je také vědoma toho, že nečinnost často vede mládež k nezákonné činnosti, jako jsou krádeže a ničení majetku, a smysluplné využití volného času naopak přispěje k jejich rozvoji a sníží riziko ohrožení před drogami. Společnost se tímto krokem přihlásila k plnění konceptu společenské odpovědnosti.

„Celosvětovým trendem úspěšných firem je udržitelné podnikání. Etické podnikání, sociální odpovědnost a pomoc v oblastech životního prostředí, vzdělávání, kultuře a sportu. Nechceme být v tomto vývoji pozadu. A ve skutečnosti se dá říct, že jsme spíše o krok napřed, protože naše podpora celé řady aktivit v regionu a zejména dětí napříč všemi zmíněnými obory trvá už celou řadu let. Je pro nás důležité, aby se ve městě, ve kterém působíme, obyvatelům dobře žilo,“ říká Ing. Miroslav Žďánský, jednatel společnosti ŠKO-ENERGO FIN.

26.04.2019 - Na Třešňovce je opět slyšet dětský smích

26.04.2019 - Na Třešňovce je opět slyšet dětský smích

Třešňovka, název jako z příběhu pro děti. A jeden takový malý příběh se na hřišti Třešňovka v Doudlebech nad Orlicí skutečně odehrál na konci března díky dobrovolníkům ze ŠKO-ENERGO.

Ještě na začátku roku totiž dětské hřiště nebylo hřištěm, ale jen planinou, na které už ani nebyly zábavné prvky. Ty byly zničené opotřebením i dřevokaznou houbou. Děti místních, ale i ze školky a klubíku tak přišly o místo, kde si mohly hrát. Doudlebané ale navzdory nedostatku obecních peněz na opravu hřiště vrátili Třešňovce původní tvář s pomocí dobrovolníků ze ŠKO-ENERGO.

15.04.2019 - Sokolí rodinka má na komíně pátá mláďata

15.04.2019 - Sokolí rodinka má na komíně pátá mláďata

Komín teplárny ŠKO-ENERGO se pro vzácné sokoly stěhovavé stal už trvalou jarní adresou. Vrátili se totiž znovu a popáté vyvedli mláďata. A letos jsou – stejně jako loni, junioři dokonce hned čtyři.

Drobečci se mají čile k světu, jména POPELKA, POPÍLEK, STŘELKA a PÍRKO získali jednak od zaměstnanců ŠKO-ENERGO a také od dětí, které se před rokem zúčastnily soutěže se Sokim (maskotem společnosti). „Na ochranu sokolů stěhovavých jsme velmi hrdí,“ říká za vedení ŠKO-ENERGO Ing. Miroslav Žďánský. „Ochrana životního prostředí a ekologická témata patří dlouhodobě k našim prioritám. Sokoli jsou ale naše srdcovka a máme signály, že mnoho lidí v Mladé Boleslavi a regionu to má také tak.“

Sokoly můžete sledovat prostřednictvím on-line kamery na webu - https://www.sko-energo.cz/cs/sokoli/, zajímavosti naleznete také na našem facebooku - https://www.facebook.com/SkoEnergo/!

16.01.2019 - Cenově výhodné teplo i v roce 2019

16.01.2019 - Cenově výhodné teplo i v roce 2019

Cena tepla pro obyvatelstvo v Mladé Boleslavi se na rok 2019 nezvyšuje a zůstává i pro letošní rok ve výši 567 Kč/GJ včetně DPH. Je tedy nižší než průměrná cena tepla v České republice.

„Z dlouhodobého pohledu jsou nárůsty ceny našeho tepla výrazně pod úrovní inflace. Od roku 2013 jsme cenu tepla meziročně nenavýšili ani o 1 procento. Ani v roce 2019 cenu nezvyšujeme. Daří se nám to přesto, že odběry tepla ve městě z důvodu zateplování a úsporných opatření dlouhodobě klesají,“ uvádí Ing. Jaromír Vorel, jednatel společnosti ŠKO-ENERGO.

Ceny elektřiny a plynu se na komoditních burzách meziročně zvyšují o 20 - 30 %. Ceny povolenek CO2, které jsou nezbytné pro výrobu elektřiny a tepla meziročně narostly dokonce trojnásobně.

„Protože stabilita cen je pro zákazníky ŠKO-ENERGO důležitým faktorem, činíme taková opatření, aby se cena tepla v Mladé Boleslavi nezvyšovala ani do budoucna,“ komentoval stabilitu cen Ing. Miroslav Žďánský, prokurista společnosti ŠKO-ENERGO. „I přes nepříznivé vlivy v podobě přísnějších limitů na množství vypouštěných škodlivin, dražší emisní povolenky, rostoucí ceny komodit i mírné zimy se nám toto daří,“ uzavřel Ing. Žďánský.

ŠKO-ENERGO zásobuje teplem v Mladé Boleslavi přibližně 90 % obyvatel města. Stabilní, bezpečné a cenově výhodné dodávky tepla jsou trvalou součástí strategie společnosti ŠKO-ENERGO.

02.01.2019 - Kotelnický bál

02.01.2019 - Kotelnický bál

V sobotu 26. ledna 2019 od 19.30 hodin se v Domě kultury Mladá Boleslav koná tradiční Kotelnický bál společnosti ŠKO-ENERGO.

24.12.2018 - Klidné vánoční svátky a úspěšný rok 2019

24.12.2018 - Klidné vánoční svátky a úspěšný rok 2019

Klidné prožití vánočních svátků a do nového roku 2019 hodně zdraví, osobních i pracovních úspěchů a pozitivní energii Vám přeje ŠKO-ENERGO.

16.11.2018 - Energetická olympiáda zná své vítěze!

16.11.2018 - Energetická olympiáda zná své vítěze!

Mezi priority společnosti ŠKO-ENERGO v rámci dlouhodobé strategie patří podpora projektů v oblasti vzdělávání. Do této koncepce zapadá i to, že naše společnost byla hrdým partnerem Energetické olympiády, první soutěže svého druhu zaměřené na oblast energetiky, určené studentům středních škol. Odborníci z naší společnosti se podíleli na přípravě témat z oblasti elektromobility, měli jsme zastoupení v porotě, která hodnotila projekty jednotlivých týmů a také jsme představili elektromobil a model nabíjecí stanice, který vzbudil zájem všech účastníků.

Do finálového kola, do kterého se probojovalo z celkového počtu 300 týmů pouze nejlepších 29 týmů, se dostaly také 3 týmy z Mladé Boleslavi, ze Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO, pod názvy „Bucanero“, „Mecháči“ a „Údržbáři“.

Finále soutěže se uskutečnilo v pátek 16. 11. 2018 na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Jednotlivé týmy po úvodním bloku přednášek a prezentací z energetiky následně v Národní technické knihovně řešily reálná zadání z oblasti elektromobility, provozu a řízení energetické soustavy, obnovitelných zdrojů, využití odpadů v energetice, využití moderních technologií, robotiky nebo dopravy ve městech. V závěru dne soutěžící prezentovali svá řešení před odborníky z praxe.

Vítězství a odměnu 50 000 Kč si odnesl tým {λπΩ}, na 2. místě a odměnu 20 000 Kč si odnesl tým pod názvem „E“ a třetí nejlepší řešitelé z týmu „SingleSideBand“ se těšili z výhry ve výši 10 000 Kč. Finalisté soutěže navíc získali možnost prominutí přijímacích zkoušek na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze.

25.09.2018 - Topná sezóna byla zahájena

25.09.2018 - Topná sezóna byla zahájena

Příchod podzimu s sebou přinesl chladné noční teploty a průměrná teplota nevystoupala nad 13 stupňů. Nastaly tak podmínky pro zahájení letošní topné sezóny. Oproti loňskému roku začíná topná sezóna o 10 dnů později, což je způsobeno vysokými teplotami v měsíci září.

Začátek topné sezóny se řídí vyhláškou č. 194/2007 Sb. a dodávka tepelné energie se zahájí v otopném období (od 1.9. do 31.5.), když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 °C ve 2 dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 °C pro následující den. Mimo legislativní požadavek se zohledňuje i požadavek majitele objektu. Vytápění je zajištěno i na základě objektivního požadavku majitele, případně na základě monitoringu vnitřních teplot.

23.09.2018 - V provozu je 1. veřejná dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO

23.09.2018 - V provozu je 1. veřejná dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO

Projekt výstavby dobíjecích stanic v Mladé Boleslavi se stal realitou. Na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha byla zprovozněna 1. veřejná dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO. Jedná se o výsledek spolupráce energetické společnosti ŠKO-ENERGO, automobilky ŠKODA AUTO a Mladé Boleslavi, která se chce stát inteligentním městem (Smart City). Tito partneři se tak připravují na první elektrovozy, které sjedou z výrobního pásu automobilky již v příštím roce.

Společnost ŠKO-ENERGO zprovozní do konce října čtyři další veřejné dobíjecí stanice v Mladé Boleslavi a společně s městem plánuje postupné budování infrastruktury. ŠKO-ENERGO buduje také infrastrukturu v závodech ŠKODA AUTO a chce být lídrem v oblasti budování infrastruktury pro e-Mobilitu.

06.07.2018 - Náš odborník přes chemii obdržel ocenění

06.07.2018 - Náš odborník přes chemii obdržel ocenění

Už během studijních let se Ing. Jiří Mach, vedoucí oblasti infrastruktury společnosti ŠKO-ENERGO, zaměřil na chemii. Ta se stala jeho doménou a provází ho celý jeho dosavadní profesní život. Po třiceti letech práce v oblasti energetiky a teplárenství a orientace na životní prostředí získal odměnu – medaili prof. Vladimíra Lista „Za zásluhy o rozvoj české energetiky“.

Udělil mu ji Český svaz zaměstnavatelů v energetice (ČSZE) v rámci letošních Dnů teplárenství, a tím ho ocenil zejména za jeho aktivní spolupráci se svazem. „Informace o nominaci na ocenění mne mile překvapila. S Českým svazem zaměstnavatelů v energetice spolupracuji od roku 1997 především v oblasti životního prostředí," reagoval na nečekané uznání Jiří Mach. Ocenění mu předali předseda výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky Ing. Mirek Topolánek a Ing. Jan Klas, MBA, člen představenstva a ředitel ČSZE. Kromě Jiřího Macha byli oceněni další čtyři odborníci z teplárenství.

Vyznamenání v podobě medaile a diplomu je od roku 2008 udělováno odborníkům z oblasti energetiky. Cílem tohoto vyznamenání je ocenit dlouhodobou a obětavou práci jednotlivců ve prospěch českého energetického hospodářství se zaměřením na elektroenergetiku a teplárenství v širších souvislostech, nebo za jejich mimořádný přínos pro obor. Medaile nese jméno Vladimír Lista, českého elektrotechnického inženýra a vysokoškolského pedagoga, který se zasloužil o elektrifikaci Československa a o zavedení československých technických norem.

04.07.2018 - Odstávka teplé vody 2018

04.07.2018 - Odstávka teplé vody 2018

Z důvodu zachování vysoké spolehlivosti dodávek tepla provádí společnost ŠKO-ENERGO pravidelnou kontrolu a údržbu energetických zařízení. Tato kontrola a údržba si vyžádá odpojení od dodávek tepla. V letošním roce proběhne v termínu od 6. do 18. července.

27.06.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA zná své vítěze

27.06.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA zná své vítěze

V úterý 12. 6. 2018 patřilo mladoboleslavské nebe papírovým vlaštovkám! Tento den vyvrcholila u Leteckého muzea Metoděje Vlacha soutěž „Sokiho letecká liga“, kterou uspořádala společnost ŠKO-ENERGO pro žáky 5. až 8. tříd ZŠ a prim až tercií mladoboleslavských gymnázií.

Soutěže se zúčastnilo 87 čtyřčlenných letek a nejlíp se s jednotlivými úkoly popasovala a celkovým vítězem soutěže se stala letka „Letoušci s.r.o.“ z třídy 6.A, 8. ZŠ, Václavkova 1040. Každý z členů týmu získal iPhone 6 a zároveň vyhráli žáci pro svou třídu jednodenní zájezd na Stezku v korunách stromů v Krkonoších. Na celkové výsledky se můžete podívat ZDE.

Ze všech soutěžních průkaz letky bylo pak vylosováno 12 týmů, jejichž členové získali drony, vrtulníky na dálkové ovládání, bluetooth reproduktory a plyšáky SOKI.

V rámci doprovodného programu si děti mohly vyzkoušet ovládání dronů, shlédnout modelářskou show, na místě byl i sokolník s dravci. V permanenci byl stánek s malováním na obličej a velký úspěch slavil speciální host, youtuber Pedro.

Stejně jako odletěli sokolíci z našeho komína teplárny, tak i letošní soutěž je u konce. Ale již teď máme v hlavně plno plánů na příští rok!

30.05.2018 - Pomohli jsme přírodě v rámci GIVE & GAIN DAY

30.05.2018 - Pomohli jsme přírodě v rámci GIVE & GAIN DAY

Mezi lesy v Ujkovicích nedaleko Mladé Boleslavi je louka plná vzácných rostlin a živočichů. Právě na ni se v rámci akce „Pomáháme... přírodě“ v pátek 18. května vydalo čtrnáct dobrovolníků ze ŠKO-ENERGO, aby v rámci Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví odvedlo velký kus práce. Největší akce firemního dobrovolnictví v ČR Give & Gain Day se konala už poosmé a letos se do ní zapojilo téměř 650 dobrovolníků z různých firem a institucí. V případě ŠKO-ENERGO se jednalo především o hrabání trávy a odstraňování větví.

Příběh louky

Louka o ploše 1,8 ha skrývá přírodní poklady, kterých díky zásahům ochránců přírody a dobrovolníků naštěstí přibývá. Ještě před dvěma lety zde skomíraly tři poslední kusy orchideje prstnatce májového. Díky ochráncům přírody se jejich počty dají letos počítat na desítky. Stejně tak se rozrostly trsy nádherně modře zbarveného kosatce sibiřského i velmi ohroženého hořce hořepníku, který na Mladoboleslavsku roste výhradně na této lokalitě.

Důležité poslání

„ŠKO-ENERGO vnímá ochranu přírody dlouhodobě jako svou prioritu a akce „Pomáháme... přírodě“, je jednou z mnoha ekologických aktivit, kterým se věnujeme,“ říká prokurista společnosti Ing. Miroslav Žďánský s tím, že největší výrobce tepla v Mladé Boleslavi podporuje formou finančních darů celou řadu projektů, z nichž mnohé vedou k „zelenému myšlení“ především děti. „Vychovat nejmladší generaci k zodpovědnosti za životní prostředí považujeme za klíčové,“ dodává Miroslav Žďánský.

14.05.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA

14.05.2018 - Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA

Letos se nám na komíně teplárny ŠKO-ENERGO narodila již počtvrté mláďata sokola stěhovavého. A tentokrát rovnou čtyři!

S naším sokolem Sokim jsme k této události připravili novou soutěž pro žáky 5. až 8. tříd ZŠ a prim až tercií mladoboleslavských gymnázií.

Stejně jako jsou 4 sokolíci, žáci musí vytvořit 4členné letky, které budou plnit 4 soutěžní úkoly o skvělé výhry. Co je ve hře? iPhony pro všechny členy vítězné letky s výletem pro celou třídu, vrtulníky či drony na dálkové ovládání a další hodnotné ceny! A celá soutěž vyvrcholí na závěrečné akci, která se bude konat 12. června 2018 u Leteckého Muzea Metoděje Vlacha. Informace o akci se dozvíte v průběhu následujících dní.

Bližší informace k soutěži jsou dostupné na webu společnosti http://www.sko-energo.cz/cs/sokiholiga/.

27.03.2018 - Grantový program ENERGIE PRO DĚTI

27.03.2018 - Grantový program ENERGIE PRO DĚTI

ŠKO-ENERGO vyhlásilo grantový program „Energie pro děti“ pro rok 2018. Tento program zahrnuje oblasti věnované podpoře sportu, ekologie, kultury a vzdělávání dětí a mládeže. Podpora je určena především pro mateřské, základní a střední školy, spolky, příspěvkové organizace, neziskové organizace.

V rámci grantového programu plánuje společnost ŠKO-ENERGO v roce 2018 rozdělit finanční prostředky v těchto oblastech:

SPORT - Činnost mládežnických týmů ve všech výkonnostních a věkových kategoriích nebo zajímavé sportovní akce
EKOLOGIE - Ekologická výchova a aktivity spojené s ochranou životního prostředí a biodiversita
KULTURA - Činnost mládežnických hudebních a taneční skupin, pěveckých a divadelních spolků a kulturní akce
VZDĚLÁVÁNÍ - Programy na výchovu mládeže na školách v oblasti sportu, kultury, vzdělávání a ekologie a volnočasové aktivity dětí

Finanční podpora je směřována do regionů okresu Mladá Boleslav, Rychnov nad Kněžnou (Kvasiny), Trutnov (Vrchlabí) a k nim přiléhajícím okresům. O podporu mohou žádat především mateřské, základní a střední školy, spolky, příspěvkové organizace, neziskové organizace. Uzávěrky jednotlivých kol grantového programu jsou 15. 5. 2018 a 15. 6. 2018. Realizace projektů do konce roku 2018.

23.02.2018 - Cenově výhodné teplo, čisté energie a e-Mobilita

23.02.2018 - Cenově výhodné teplo, čisté energie a e-Mobilita

Jak se mohou vize jedné firmy dotknout života obyvatel v Mladé Boleslavi? Výrazně! Tedy alespoň v případě strategie ŠKO-ENERGO do roku 2035, kterou představili zástupci naší společnosti na únorové tiskové konferenci v hotelu Galatea Kosmonosy. Hlavními pilíři této strategie jsou stabilní a cenově výhodné dodávky tepla, nahrazení fosilních paliv bezuhlíkatými technologiemi a vybudování infrastruktury a poskytování služeb pro e-Mobilitu pro ŠKODA AUTO. V těchto oblastech už má naše společnost stanovené cíle a plány, které přinesou užitek právě obyvatelům Mladé Boleslavi a přispějí k tomu, aby se lidem v Mladé Boleslavi žilo ještě lépe.

Zmíněné tiskové konferenci předcházelo jednání ŠKO-ENERGO se zástupci distributora tepla, společností CENTROTHERM a bytových družstev SBD, BYTOS a DOMOS. Společně jsme zhodnotili dodávky tepla za rok 2017 a představena cena tepla na rok 2018. Ta zůstává stejná jako v loňském roce, tj. 567 Kč/GJ. ŠKO-ENERGO opět drží cenu a nezdražuje!

27.01.2018 - Kotelnický bál

27.01.2018 - Kotelnický bál

V sobotu 27. 1. 2018 od 19.30 hodin se koná v Domě kultury Mladá Boleslav již tradiční Kotelnický bál společnosti ŠKO-ENERGO.

11.07.2017 - Sokolí rodinka v médiích

11.07.2017 - Sokolí rodinka v médiích

Komín ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi se opět stal domovem pro rodinu ohroženého sokola stěhovavého. Letos se na něj sokoli vrátili již potřetí a opět na něm vyvedli na svět tři mláďata. Osudy celé sokolí rodinky bylo možné poprvé sledovat díky on-line přenosu z webkamery na internetových stránkách nebo na facebooku ŠKO-ENERGO.

Zmínky o naší sokolí rodince na komíně teplárny najdete přehledně na tomto místě.

17.04.2017 - Sokolí reality show na komíně ŠKO-ENERGO

17.04.2017 - Sokolí reality show na komíně ŠKO-ENERGO

Komín teplárny ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi se stal domovem pro rodinu ohroženého sokola stěhovavého. Letos se na něj sokoli vrátili již potřetí a opět na něm vyvedli na svět svá mláďata. Jejich první společné okamžiky může sledovat široká veřejnost díky on-line přenosu z webkamery na www.sko-energo.cz nebo na facebooku ŠKO-ENERGO.

06.03.2017 - Zaostřeno na komín: sokol se vrátil „domů“!

06.03.2017 - Zaostřeno na komín: sokol se vrátil „domů“!

Sokol stěhovavý opět našel cestu do umělého hnízda na dvousetmetrovém komíně ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi. Podle ornitologa Václava Berana se chystá na hnízdění. Pokud vyvede na svět mláďata, bude to již potřetí v řadě.

23.01.2017 - Setkání se zákazníky

23.01.2017 - Setkání se zákazníky

Zástupci společnosti ŠKO-ENERGO se setkali se zástupci distributora tepla, společností CENTROTHERM a bytových družstev SBD, BYTOS a DOMOS. Zhodnotili dodávky tepla za rok 2016 a projednali cenu tepla na rok 2017. Setkání se zúčastnil i expert v energetice Ing. Tibor Hrušovský s přednáškou o alternativních možnostech vytápění panelových domů.

04.11.2016 - Zahájení provozu elektrokotle

04.11.2016 - Zahájení provozu elektrokotle

Společnost ŠKO-ENERGO odstartovala unikátní projekt ukládání elektrické energie prostřednictvím elektrokotle. Projekt označovaný v zahraničí jako Power to Heat je prvním v průmyslové energetice v České republice a je další inovací společnosti ŠKO-ENERGO, která se nyní díky němu bude podílet na zajištění stability rozvodné sítě.

02.06.2015 - Čistá energie ze ŠKO-ENERGO proudí k odběratelům již 20 let

02.06.2015 - Čistá energie ze ŠKO-ENERGO proudí k odběratelům již 20 let

Společnost ŠKO-ENERGO se sídlem v hlavním výrobním závodě automobilky ŠKODA AUTO si v těchto dnech připomíná již dvacet let od svého založení. Tento první česko-německý podnik joint-venture v energetickém průmyslu zahájil činnost 1. července 1995. Už v samém počátku vsadil na používání moderních technologií a zařízení, šetrný přístup k životnímu prostředí a zaměstnávání odborníků. Díky tomu si vybudoval pověst spolehlivého dodavatele energií v regionu.

Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti