Novinky

Cenově výhodné teplo i v roce 2019

teplo_2019.jpg

Cena tepla pro obyvatelstvo v Mladé Boleslavi se na rok 2019 nezvyšuje a zůstává i pro letošní rok ve výši 567 Kč/GJ včetně DPH. Je tedy nižší než průměrná cena tepla v České republice.

„Z dlouhodobého pohledu jsou nárůsty ceny našeho tepla výrazně pod úrovní inflace. Od roku 2013 jsme cenu tepla meziročně nenavýšili ani o 1 procento. Ani v roce 2019 cenu nezvyšujeme. Daří se nám to přesto, že odběry tepla ve městě z důvodu zateplování a úsporných opatření dlouhodobě klesají,“ uvádí Ing. Jaromír Vorel, jednatel společnosti ŠKO-ENERGO.

Ceny elektřiny a plynu se na komoditních burzách meziročně zvyšují o 20 - 30 %. Ceny povolenek CO2, které jsou nezbytné pro výrobu elektřiny a tepla meziročně narostly dokonce trojnásobně.

„Protože stabilita cen je pro zákazníky ŠKO-ENERGO důležitým faktorem, činíme taková opatření, aby se cena tepla v Mladé Boleslavi nezvyšovala ani do budoucna,“ komentoval stabilitu cen Ing. Miroslav Žďánský, prokurista společnosti ŠKO-ENERGO. „I přes nepříznivé vlivy v podobě přísnějších limitů na množství vypouštěných škodlivin, dražší emisní povolenky, rostoucí ceny komodit i mírné zimy se nám toto daří,“ uzavřel Ing. Žďánský.

ŠKO-ENERGO zásobuje teplem v Mladé Boleslavi přibližně 90 % obyvatel města. Stabilní, bezpečné a cenově výhodné dodávky tepla jsou trvalou součástí strategie společnosti ŠKO-ENERGO.

Všechny informace najdete v tiskové zprávě.

Vývoj ceny tepla a odebraného množství tepla v letech 2001 – 2019 ukazuje následující graf:


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti