Novinky

Energetická olympiáda zná své vítěze

energeticka_olympiada_06.jpg

Mezi priority společnosti ŠKO-ENERGO v rámci dlouhodobé strategie patří podpora projektů v oblasti vzdělávání. Do této koncepce zapadá i to, že naše společnost byla hrdým partnerem Energetické olympiády, první soutěže svého druhu zaměřené na oblast energetiky, určené studentům středních škol. Odborníci z naší společnosti se podíleli na přípravě témat z oblasti elektromobility, měli jsme zastoupení v porotě, která hodnotila projekty jednotlivých týmů a také jsme představili elektromobil a model nabíjecí stanice, který vzbudil zájem všech účastníků.

První (školní) kolo proběhlo pomocí online systému. Celkem se přihlásilo přes 300 tříčlenných týmů z celé České republiky. Z tohoto počtu jich bylo 21 z Mladé Boleslavi (ze Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO a Gymnázia Dr. Josefa Pekaře), což byl 4. nejvyšší počet v celé ČR! Do finálového kola se probojovalo celkem 29 týmů a z toho 3 právě z Mladé Boleslavi (všechny ze SOU ŠKODA AUTO) pod názvy "Bucanero", "Mecháči" a "Údržbáři".

Finále soutěže se uskutečnilo v pátek 16. 11. 2018 na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Nejprve proběhl blok přednášek a prezentací z různých oblastí týkajících se energetiky. Za naši společnost vystoupil Ing. David Hošek s prezentací „E-mobilita jako součást energetické společnosti“, která studenty zaujala a vzbudila živou diskusi. Následně v Národní technické knihovně týmy řešily reálná zadání z oblasti elektromobility, provozu a řízení energetické soustavy, obnovitelných zdrojů, využití odpadů v energetice, využití moderních technologií, robotiky nebo dopravy ve městech. V závěru dne soutěžící prezentovali svá řešení před odborníky z praxe. Jednotlivé týmy přicházely s neotřelými nápady a některé ze studentů třeba v budoucnu přivítáme v naší společnosti.

Vítězství a odměnu 50 000 Kč si odnesl tým {λπΩ}, na 2. místě a odměnu 20 000 Kč si odnesl tým pod názvem „E“ a třetí nejlepší řešitelé z týmu „SingleSideBand“ se těšili z výhry ve výši 10 000 Kč. Finalisté soutěže navíc získali možnost prominutí přijímacích zkoušek na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze.

Studenti z mladoboleslavských týmů se sice mezi 3 nejlepšími neumístili, ale rozhodně nezklamali a svými nápady a nadšením přispěli k pozitivní energii celého finálového dne.

Energetická olympiáda navazuje na projekt Energetická gramotnost, jejímž cílem je vzdělávat žáky základních a studenty středních škol. Více informací najdete na stránkách https://www.enol.cz/ a http://www.energeticka-gramotnost.cz/.


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti