Novinky

Na Třešňovce je opět slyšet dětský smích

hriste_tresnovka_1.jpg

Třešňovka, název jako z příběhu pro děti. A jeden takový malý příběh se na hřišti Třešňovka v Doudlebech nad Orlicí skutečně odehrál na konci března díky dobrovolníkům ze ŠKO-ENERGO.

Ještě na začátku roku totiž dětské hřiště nebylo hřištěm, ale jen planinou, na které už ani nebyly zábavné prvky. Ty byly zničené opotřebením i dřevokaznou houbou. Děti místních, ale i ze školky a klubíku tak přišly o místo, kde si mohly hrát. Doudlebané ale navzdory nedostatku obecních peněz na opravu hřiště vrátili Třešňovce původní tvář s pomocí dobrovolníků ze ŠKO-ENERGO.

Hřiště Třešňovka

Potřeba opravit hřiště naši společnost zaujala, protože dobrovolnou účastí našich zaměstnanců podporujeme projekty zaměřené na volnočasové aktivity dětí a mládeže, kulturu, sport a životní prostředí. Dodáváme energii automobilce v Mladé Boleslavi, ale také ve Vrchlabí a Kvasinách a s žádostí o finanční dar a poskytnutí party dobrovolníků se na naše vedení obrátil jeden ze zaměstnanců a zároveň obyvatel Doudleb Radek Skalický. Ten ve spolupráci s truhlářem v rekordním čase zajistil renovaci původních i konstrukci nových herních prvků tak, aby 29. března mohli nastoupit firemní dobrovolníci na montáž hřiště.

Příprava nového podkladu, sestavení atrakcí na místě, jejich instalace a zabezpečení si vyžádalo celodenní úsilí třinácti dobrovolníků. Už v odpoledních hodinách byly připravené první atrakce, které rovnou otestovaly netrpělivě přihlížející děti.

Hřiště Třešňovka

„Viděla jsem, jak holčička proběhla dřevěným hradem, sjela po skluzavce dolů a rovnou běžela ke svým babičkám, aby je štěstím objala. Vytrhla je z hovoru, obě ji mlčky objaly a radost se svou vnučkou s láskyplným úsměvem sdílely. To jsou momenty, kvůli kterým se rádi zapojujeme do dobrovolnických akcí, které naše firma v rámci svého odpovědného chování organizuje,“ popsala zážitek dobrovolnice Jitka, která se svými kolegyněmi z oddělení personalistiky ŠKO-ENERGO pravidelně organizuje dobrovolnické akce zaměstnanců.

Hřiště Třešňovka

V následujícím týdnu pak přibyla na Třešňovce i malá posilovna s venkovními fitness prvky, na které stačí jen váha vlastního těla. „Je úžasné sledovat, jak si děti hrají na hřišti a jejich maminky a starší sourozenci posilují na přístrojích, a tráví tak společný volný čas pohybem na čerstvém vzduchu,“ dodal spokojeně starosta Doudleb nad Orlicí Ivan Keprta.

Hřiště Třešňovka


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti