Novinky

Pomohli jsme přírodě v rámci GIVE and GAIN DAY

pomahame...prirode.jpg

Mezi lesy v Ujkovicích nedaleko Mladé Boleslavi je louka plná vzácných rostlin a živočichů. Právě na ni se v rámci akce „Pomáháme... přírodě“ v pátek 18. května vydalo čtrnáct dobrovolníků ze ŠKO-ENERGO, aby v rámci Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví odvedlo velký kus práce. Největší akce firemního dobrovolnictví v ČR Give & Gain Day se konala už poosmé a letos se do ní zapojilo téměř 650 dobrovolníků z různých firem a institucí. V případě ŠKO-ENERGO se jednalo především o hrabání trávy a odstraňování větví.

Příběh louky

Louka o ploše 1,8 ha skrývá přírodní poklady, kterých díky zásahům ochránců přírody a dobrovolníků naštěstí přibývá. Ještě před dvěma lety zde skomíraly tři poslední kusy orchideje prstnatce májového. Díky ochráncům přírody se jejich počty dají letos počítat na desítky. Stejně tak se rozrostly trsy nádherně modře zbarveného kosatce sibiřského i velmi ohroženého hořce hořepníku, který na Mladoboleslavsku roste výhradně na této lokalitě.

Důležité poslání

„ŠKO-ENERGO vnímá ochranu přírody dlouhodobě jako svou prioritu a akce „Pomáháme... přírodě“, je jednou z mnoha ekologických aktivit, kterým se věnujeme,“ říká prokurista společnosti Ing. Miroslav Žďánský s tím, že největší výrobce tepla v Mladé Boleslavi podporuje formou finančních darů celou řadu projektů, z nichž mnohé vedou k „zelenému myšlení“ především děti. „Vychovat nejmladší generaci k zodpovědnosti za životní prostředí považujeme za klíčové,“ dodává Miroslav Žďánský.

Hrábě a ruce v akci

O louku v Ujkovicích se „stará“ ZO ČSOP Klenice v Mladé Boleslavi, kterou ŠKO-ENERGO podporuje již řadu let. „Chtěla bych ŠKO-ENERGO za skvělou akci poděkovat,“ řekla Milada Vrbová, předsedkyně ČSOP Klenice. „Ocenili jsme snahu i velkou pracovitost. Měli jsme velkou radost z pomocné ruky, s loukou se potýkáme už třetím rokem a díky dobrovolníkům ze ŠKO-ENERGO se její stav znovu o dost zlepšil. Dlouhodobé podpory ze strany společnosti si nesmírně vážíme a promítá se do celé činnosti naší organizace.“

My ve ŠKO-ENERGO budeme příběh louky sledovat nadále, rádi se na ni ještě vrátíme a opět pomůžeme k tomu, aby se stala útočištěm většího počtu ohrožených živočichů a byla poseta krásnými květy vzácných rostlin.


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti