Novinky

POVÍDÁNÍ O RYTÍŘÍCH NEBES učí děti lásce k přírodě

povidani_o_rytirich_nebes.jpg

„Povídání o rytířích nebes z našeho kraje“, to je titul nových pracovních listů, kterými pokračujeme v unikátním projektu ochrany vzácných sokolů stěhovavých. Pracovní listy, které jsou oslavou narození sokolích čtyřčat na komíně teplárny, vznikly v těsné spolupráci se základní organizací Českého svazu ochránců přírody Klenice, jedním ze subjektů, které v rámci ekologických aktivit dlouhodobě podporujeme.

Pracovní listy, které jsou určeny především dětem, navazují na předchozí aktivity, které se „kolem“ sokolů v minulosti úspěšně realizovaly. „Ať už to byla akce před základními školami POZNÁVEJTE SOKOLÍKY, předloňská soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA nebo další akce, vždy jsme se ze strany dětí setkali s velkým zájmem. Toho jsme chtěli využít a vzniklo Povídání o rytířích nebes z našeho kraje, které nabízíme k využití místním školám a dalším vzdělávacím institucím, ale také široké veřejnosti. Velmi si vážíme spolupráce s místní organizací ČSOP Klenice, výsledek je naším společným dílem,“ říká jednatel společnosti Ing. Tomáš Kubín.

Také předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová považuje projekt za prospěšný. „Byli bychom rádi, aby se díky pracovním listům děti více soustředily na to, co úžasného se odehrává v přírodě kolem nich. Je nesmírně důležité, aby si vztah k přírodě vybudovaly právě v dětství, protože to je vztah, který pak vydrží na celý život,“ vysvětluje a dodává, že pracovní listy tvořili autoři v těsné spolupráci s ornitology.

Milada Vrbová dodává, že „řeč“, kterou pracovní listy k dětem hovoří, se tým snažil volit podle klíče – hlavně srozumitelně. „Všichni víme, že pokud se děti nebaví, dlouho u ničeho nevydrží. S tímto ohledem jsme přistupovali také k úkolům, které děti v rámci pracovních listů plní. Leccos si k tomu budou muset najít, o mnohém si popovídat s rodiči nebo kantory… A to je přece krásné. Když na konci plnění úkolů budou mít v hlavičkách něco zajímavého o sokolech, a hlavně když se jim zase o něco víc pootevřou dvířka k přírodě, budeme spokojení.“

Pracovní listy, které zabaví děti i rodiče, si můžete stáhnout ZDE a pokud byste si nevěděli rady, řešení jednotlivých úloh je ZDE.

Sokoli 2020


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti