Novinky

Setkání se zákazníky 2021

setkani_zakazniku_obrazovka.jpg

Tradiční setkání ŠKO-ENERGO se zákazníky se vzhledem k bezpečnostní situaci uskutečnilo historicky poprvé v on-line prostoru. Přes obrazovky spolu hovořili jednatelé společnosti, Ing. Tomáš Kubín a Ing. Jaromír Vorel, všichni vedoucí oblastí ŠKO-ENERGO, zástupci distribuční sítě CENTROTHERM a také bytových družstvech ve čtvrtek 25. února 2021. Ústředním tématem byla nejen cena tepla, její vývoj a porovnání v rámci České republiky, ale také investiční záměry a strategické projekty ŠKO-ENERGO.

ŠKO-ENERGO zachovává pro rok 2021 stejnou cenu tepla pro své zákazníky jako v předchozích letech, a to navzdory rostoucím cenám povolenek CO2 a investicím souvisejících se zpřísněním emisních limitů. Může si to dovolit díky teplárně, která byla svého času postavena s velkou nadčasovostí, a splňuje tak i současné limity. Proto nejsou aktuálně nutné vysoké náklady na modernizace, s nimiž se potýká řada jiných tepláren.

Předseda představenstva společnosti CENTROTHERM Ing. Miroslav Olšák oznámil mírné zvýšení ceny pro rok 2021 na straně distributora. Zákazník letos zaplatí 558,80 Kč včetně DPH za GJ. V průběhu setkání pan Olšák vyzdvihl spolupráci se ŠKO-ENERGO, které si velmi váží i proto, že ŠKO-ENERGO dokáže být odborným partnerem distribuční sítě při hledání technických řešení nejrůznějších situací a požadavků odběratelů, například v oblasti teplé vody bez úsad.

Hostem události byl také Blahoslav Němeček z poradenské společnosti Ernst & Young, který je odborníkem na trendy v odvětví energetiky v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Hovořil mimo jiné o vývoji cen povolenek CO2 a jaký to bude mít vliv na cenu za teplo napříč používanými palivy a zdroji.

Všichni uvedení, kromě zástupců bytových družstev, se zúčastnili tiskové konference, která se uskutečnila bezprostředně po setkání se zákazníky.

Bližší informace najdete v tiskové zprávě.


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti