Novinky

ŠKO-ENERGO je s Vámi již 25 let

sko_energo_teplarna.jpg

Právě před 25 lety, 1. července 1995, byla založena společnost ŠKO-ENERGO jako první česko-německý podnik joint-venture v energetickém průmyslu. Od počátku vsadila na používání moderních technologií a zařízení, na šetrný přístup k životnímu prostředí a zaměstnávání odborníků. Díky tomu si vybudovala pověst spolehlivého dodavatele energií.

Společnost ŠKO-ENERGO má za sebou 25 let úspěšného působení na energetickém trhu a před sebou výhled do budoucnosti, ve které chce uskutečnit své další ambiciózní plány s důrazem na snížení uhlíkové stopy a hospodaření s vodou.

Po inovativních projektech v posledních letech, jako je zajišťování podpůrné služby pro přenosovou soustavu prostřednictvím elektrokotle, předcházení poklesům napětí v síti v provozech lakoven ŠKODA AUTO díky ultrakapacitoru a zajištění infrastruktury pro nabíjení elektromobilů, chceme být i v příštích 25 letech tím odborníkem a partnerem, který se bude odvážně pouštět do inovativních projektů, jako je např. CO2 neutrální výroba energií.

„ŠKO-ENERGO zahájila před 25 lety svou činnost s vizitkou nejmodernější a ekologicky nejšetrnější teplárny v České republice. S ohledem na ambiciózní plány automobilky i emisní požadavky Evropské unie nyní ještě usilovněji pracujeme na využívání ekologických paliv ve výrobě tepla a elektřiny a na přizpůsobení našich technologií novým požadavkům,“ upřesňuje jednatel ŠKO-ENERGO Ing. Tomáš Kubín.

ŠKO-ENERGO staví na svých zkušenostech z uplynulých 25 let a vytváří budoucnost svými unikátními projekty a strategií.

„CO2 neutralita a udržitelné zásobování vodou jsou nejvýznamnější projekty, které naši odborníci aktuálně řeší. Vývoj komodit, situace na trhu i klimatické podmínky se rychle a podstatně mění. Nesedíme se založenýma rukama a nečekáme na to, co přijde. Naopak. Jsme proaktivní a nebojíme se udělat to, co před námi ještě nikdo nezkusil. Díky tomu jsme úspěšnou firmou a tato schopnost je naší výhodou i do dalších let," doplňuje jednatel ŠKO-ENERGO Ing. Jaromír Vorel.

Naším cílem je, aby se Mladá Boleslav stala městem, kde se dobře žije. Proto budeme i v příštích letech pomáhat městu při udržení a rozvoji dálkového vytápění a podporovat energetickou koncepci města, zásobovat své odběratele cenově výhodným teplem, přitom zajišťovat čisté životní prostředí, a také podporovat sportovní, kulturní a vzdělávací akce v regionu, stejně jako v uplynulých letech.

Milníky v 25leté historii společnosti, ale i strategii naší společnosti do roku 2035 si můžete projít v tiskové zprávě.


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti