Novinky

ŠKO-ENERGO v další fázi projektu e-Mobility nastavila příznivou cenu nabíjení

180923sko-energoaskodaautouvadivmladeboleslavidoprovozurychlonabijecistaniciproelektromobily_3.jpg

Projekt e-Mobility v Mladé Boleslavi pokročil do další fáze. Prvním krokem společnosti bylo zprovoznění 1. veřejné dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO v září 2018 na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha. Během roku 2019 byly zprovozněny další čtyři dobíjecí stanice, a to u plaveckého bazénu, na Českobratrském náměstí, v parkovacím domě na ulici Kateřiny Militké a u fotbalového stadionu. Nyní ŠKO-ENERGO provoz dobíjecích stanic nově zpoplatňuje.

Cena, kterou nyní společnost ŠKO-ENERGO nastavila od 1. srpna 2020, se liší podle typu dobíjecích stanic. V případě AC stanic (pomalé nabíjení) je cena ve výši 3,50 Kč/kWh, u DC stanic (rychlé nabíjení) je ve výši 7,00 Kč/kWh. Dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO jsou integrovány v rámci systémů EVMAPA a ChargeUp. Ty poskytují uživatelům informace o nabíjecích stanicích nejen v Mladé Boleslavi, ale v celé České republice a na Slovensku a zároveň umožňují správu jejich účtu a platbu za dobíjení.

Jednatel společnosti ŠKO-ENERGO Ing. Tomáš Kubín v této souvislosti podotýká, že e-Mobilita patří k prioritám společnosti a je součástí rozvojové a investiční Strategie společnosti do roku 2035. „Budoucnost značky ŠKODA AUTO – a nejen její – je elektrická. Naším úkolem je vybudovat výkonnou dobíjecí infrastrukturu,“ pokračuje Ing. Kubín.

„Úkoly, které jsme si vytyčili pro rok 2019 a 2020, se nám daří velmi dobře plnit díky nasazení odborníků, kteří u nás pracují. Dosud jsme testovali technické možnosti nabíjení na konkrétních typech dobíjecích stanic a v rámci popularizace elektromobility jsme poskytovali elektřinu na nabíjení všem zákazníkům zdarma. Zpoplatněním služby nabíjení se dostáváme do finální fáze projektu, kdy stanovujeme konečnou cenu za nabíjení. V rámci cenotvorby jsme zohlednili jednotlivé typy dobíjecích stanic a nabízíme veřejnosti v celorepublikovém srovnání velmi příznivé podmínky, “ uzavírá Tomáš Kubín.

Více se můžete dočíst v tiskové zprávě.

Mapa nabíjecích stanic ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi

Nabíjecí stanice Regnerova 114 (u Leteckého muzea Metoděje Vlacha)

Nabíjecí stanice U Stadionu 1118 (parkoviště u stadion FK MB)

Nabíjecí stanice Na Celně 1456 (u Městského bazénu)

Nabíjecí stanice Kateřiny Militké (parkovací dům)

Nabíjecí stanice Českobratrské nám. 123/4 (parkoviště)


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti