Novinky

Konec topné sezony 2020/2021 - dočkali jsme se

horkovodnirozdelovac_jpg.jpg

Druhé nejchladnější topné období posledního desetiletí je už za námi, 1. června jsme ukončili topnou sezonu. Trvala déle než ta loňská, kdy jsme hřáli naše odběratele do 20. května, tedy o celých 12 dní méně, a prověřila tak vysokou spolehlivost našich dodávek tepla.

Uplynulé topné období bylo velmi studené. Meziročně byly všechny měsíce kromě září chladnější, únor dokonce o 4,7 °C a duben o 3,8 °C. „V období od 6. do 16. února 2021, kdy u nás panovaly největší mrazy, jsme zaznamenali historicky nejvyšší odebíraný výkon 230 MW,“ uvádí Milan Hikl, specialista na strojní techniku ve ŠKO-ENERGO.

Celkovou vyšší spotřebu tepla vloni ovlivnily kromě počasí i rostoucí požadavky na dodávky tepla našeho největšího zákazníka, společnosti Škoda Auto. Ta rozšiřuje své aktivity v areálu, otevírá nové provozy, kterým zajišťujeme spolehlivé zásobování teplem. Za poslední tři roky přibyly dodávky tepla do nové lakovny M18, přístavby haly M1, do nové velkokapacitní kuchyně a řady dalších, přičemž jejich celkový instalovaný výkon je 35 MW.

Společnost ŠKO-ENERGO tak i v minulé topné sezoně zajistila svým zákazníkům stabilní, bezpečné a cenově výhodné dodávky tepla. Konec vytápění ale pro naše energetiky neznamená, že nemají co na práci, právě naopak. Dodávky teplé vody zajišťujeme v průběhu celého roku. A navíc je před námi náročné období příprav na nadcházející sezonu, kterým každoročně věnujeme velkou pozornost. V létě bude klasicky probíhat údržba a plánované opravy. Kvůli servisním zásahům plánujeme i odstávku teplé vody, o podrobnostech budeme včas informovat na našich webových stránkách a facebookovém profilu.


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti