Festival Planeta Země – již počtvrté jsme se sešli u Leteckého muzea Metoděje Vlacha

25. 6. 2026

Čtvrtý ročník ekologicky zaměřeného programu pro žáky třetích a čtvrtých tříd škol z Mladoboleslavska se vydařil na jedničku. Do projektu s pracovními listy, které děti seznámily s koloběhem vody v krajině, se zapojilo celkem 12 škol, 53 tříd a 1237 dětí. Na závěrečnou akci, která se konala u Leteckého muzea Metoděje Vlacha pak dorazila téměř tisícovka z nich.

Projekt ŠKO-ENERGO realizuje v rámci osvěty o ekologii a je o něj rok od roku větší zájem.

Skvělá atmosféra a nadšení účastníci

V rámci závěrečné akce jsme pro děti připravili celkem 12 hodnocených stanovišť, díky kterým se děti mohli ještě více seznámit s hospodařením s vodou. Po splnění všech aktivit si pak mohly vyzvednou malou odměnu. Vyzkoušet si mohly i aktivity letošních partnerů akce – Ekocentra Zahrada DDM Mladá Boleslav „Na Výstavišti“, ZO ČSOP Klenice a Muzea Mladoboleslavska. V rámci nehodnocených aktivit si pak mohly vyzkoušet brýle s virtuální realitou, která je přenesla na teplárnu ŠKO-ENERGO, namalovat si svou vodní příšeru nebo se podívat na několik vodních pokusů.

Po celý den byla u leteckého muzea skvělá atmosféra a děti nadšeně plnily všechny připravené úkoly.

Pracovní listy – s Robinsonem na pustém ostrově

Na koloběh vody v krajině byly zaměřeny pracovní listy, které ŠKO-ENERGO do jednotlivých zapojeních škol rozvezla na začátku druhého pololetí letošního školního roku. Jednotlivé třídy pak témata zpracovávaly svým vlastním tempem. Společně si pak pošly témata jako jsou vodní ekosystém, úspora vody nebo vodní skupenství. Celý projekt byl pak koncipován jako zábavná hra, kdy děti cestovaly společně s trosečníkem Robinsonem.

Chtěla bych vám moc poděkovat za pracovní listy, přílohy, tašky, pohledy, které jste pro nás připravili. Děti vše moc bavilo.“ 3.C, 6. ZŠ Mladá Boleslav

Jelikož je téma dosti tvárné, vyzkoušeli jsme si všechny vlastnosti vody (projektový den), poté jsme si vyrobili vlastní bublifuk, vyzkoušeli kooperaci mezi dětmi s přeléváním vody a batikovali tašky.“ 4. ZŠ Mladá Boleslav

IMG_6107

Na výlet s ekologickou tematikou za 40 000 Kč

Hlavní cenu soutěže, poukaz na výlet s ekologickou tematikou za 40 000 Kč, vyhrála třída 3. A ze Základní školy a Mateřské školy Mladá Boleslav, Václavkova. Cenu vylosoval a předal jednatel ŠKO-ENERGO Tomáš Kubín. Cena pomyslně zůstává na stejné škole. Minulý rok cenu vyhrála třída 4. A, která si díky výhře ekologickým programem zpestřila svoji školu v přírodě.

 

Děkujeme všem zapojeným účastníkům a už se moc těšíme na další ročník akce!

Další novinky

Letošní odstávka teplé užitkové vody potrvá 10 dní, uplynulá topná sezóna byla chladnější
16. 6. 2026

Letošní odstávka teplé užitkové vody potrvá 10 dní, uplynulá topná sezóna byla chladnější

Celý článek
TechnicDay - poslechněte si přednášku Tomáše Ihnáta
18. 5. 2026

TechnicDay - poslechněte si přednášku Tomáše Ihnáta

Celý článek
Je to kluk
15. 5. 2026
Život u nás

Je to kluk

Celý článek
Již podruhé jsme sázeli stromky v našem adoptovaném lese
30. 4. 2026
Život u nás

Již podruhé jsme sázeli stromky v našem adoptovaném lese

Celý článek
Psychická odolnost z pohledu Mariana Jelínka
21. 4. 2026
Život u nás

Psychická odolnost z pohledu Mariana Jelínka

Celý článek