Novinky

Sokolí reality show na komíně ŠKO-ENERGO

sokol_na_ochozu.jpg

Komín ŠKO-ENERGO v Mladé Boleslavi se stal domovem pro rodinu ohroženého sokola stěhovavého. Letos se na něj sokoli vrátili již potřetí a opět na něm vyvedli na svět svá mláďata. Jejich první společné okamžiky může sledovat široká veřejnost díky on-line přenosu z webkamery na www.sko-energo.cz nebo na facebooku ŠKO-ENERGO.

Přímý přenos jedinečného života sokolů zpestřují pohledy na harmonické souznění rodinky, pravidelné rituály, včetně dravého krmení mláďat, i spolupráci sokolího páru, který starostlivě pečuje o své malé přírůstky. Sokolí reality show se odehrává zhruba ve 170 metrech nad městem na komíně energetické společnosti ŠKO-ENERGO, která na ochoz umístila speciální budku pro sokoly. Umožnila jim tak bezpečné zahnízdění přímo v Mladé Boleslavi.

Tisková zpráva

Sokolí rodinka

Sokolí máma svým tělem pečlivě zahřívá svá novorozená trojčata. Sokol táta jim zase poctivě dodává potravu a dohlíží na ně.

Společný oběd

Týden po narození jsou mláďata v budce již dobře vidět a sebejistě se hlásí o svůj příděl jídla.

 Sokolík ve škole

Při příležitosti narození sokolích mláďat pořádá společnost ŠKO-ENERGO informačně zábavná setkání s dětmi boleslavských základních škol. Asistuje při nich i maskot Soki.


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti