Novinky

Soutěž SOKIHO LETECKÁ LIGA zná své vítěze

sokiho_letecka_liga_vysledky.jpg

V úterý 12. 6. 2018 patřilo mladoboleslavské nebe papírovým vlaštovkám! Tento den vyvrcholila u Leteckého muzea Metoděje Vlacha soutěž „Sokiho letecká liga“, kterou uspořádala společnost ŠKO-ENERGO pro žáky 5. až 8. tříd ZŠ a prim až tercií mladoboleslavských gymnázií.

Soutěže se zúčastnilo 87 čtyřčlenných letek a nejlíp se s jednotlivými úkoly popasovala a celkovým vítězem soutěže se stala letka „Letoušci s.r.o.“ z třídy 6.A, 8. ZŠ, Václavkova 1040. Každý z členů týmu získal iPhone 6 a zároveň vyhráli žáci pro svou třídu jednodenní zájezd na Stezku v korunách stromů v Krkonoších. Na celkové výsledky se můžete podívat ZDE.

Ze všech soutěžních průkaz letky bylo pak vylosováno 12 týmů, jejichž členové získali drony, vrtulníky na dálkové ovládání, bluetooth reproduktory a plyšáky SOKI.

V soutěži o vyhlídkové lety nad Mladou Boleslavi, kdy se hodnotila délka vlaštovky, rozpětí křídel a čas letu, se na prvních třech místech umístily tyto letky:

  1. Koumácká letka – Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, třída 2.O

  2. Křídla 1 – Gymnázium Dr. Josefa Pekaře, třída 1.O

  3. Tři nevěřící a křesťan – Gymnázium, Mladá Boleslav, Palackého 191/1, třída 2.A

Ty nejlepší výkony v jednotlivých kategoriích jsou tady:

  • Nejdelší vlaštovka – 280 cm – tým Štieberky, 5. ZŠ, Dukelská 1112/III, třída 7.A

  • Rozpětí křídel – 124 cm – tým Letci, ZŠ Kosmonosy, třída 5.A

  • Délka letu – 3,76 vteřiny – tým Malí sokoli, 1. ZŠ, Komenského náměstí 76, třída 6.B

V rámci doprovodného programu si děti mohly vyzkoušet ovládání dronů, shlédnout modelářskou show, na místě byl i sokolník s dravci. V permanenci byl stánek s malováním na obličej a velký úspěch slavil speciální host akce, youtuber PEDRO.

Stejně jako odletěli sokolíci z našeho komína teplárny, tak i letošní soutěž je u konce. Ale již teď máme v hlavně plno plánů na příští rok!

Několik fotek z akce je tady, ale ten, kdo na akci byl, může sdílet své fotky na Instagramu pod hashtagy #sokiholeteckáliga

a #sko_energo!


Tato stránka používá cookies. Více informací o zpracování Vašich osobních údajů na jejich základě a o Vašich právech naleznete v našem prohlášení o ochraně osobních údajů. Níže můžete udělit souhlas se zpracováním osobních údajů pro níže uvedené účely.
Podrobnosti